ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За два дена пријавени два физички напади

485

Педесет и пет годишен прилепчанец ( Р.А.) денеска, околу 01.00 часот во Полициската станица Прилеп, пријавил дека на ул.„Мице Козар “ во Прилеп едно лице физички го нападнало и му одзело пари и златен прстен.

Вториот случај за физички напад го пријавил во Полициската станица Прилеп, триесет годишен прилепчанец (Д.В.). Имено, на ул.„Иво Лола Рибар“ во Прилеп според пријавата тој и негов пријател биле физички нападнати од две лица.  И за двата случаеви се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе