ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За една седмица починале 14 лица, а 189 се нови случаи на Ковид 19

499

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 19 до 25 април 2021 година, во општина Прилеп имало 189 нови случаи на Ковид-19;

Од последици на коронавирусот починале 14 лица;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 807; на болничко лекување се наоѓаат 84 лица, од кои 66 се на кислородна поддршка; во дневната болница се лекуваат 70 пациенти;  

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.098;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 392 лицa.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе