ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗА КОГО ПРИЛЕП ЖАЛИ ?!

286

Наместо гордо развиорени знамиња по повод државниот празник за Денот на независноста – 8 ми септември, Прилеп веќе подолго време со денови е во жалост?! Ова, судејќи според знамето поставено на столбот во центарот на градот, на раскрсницата кај некогашна градска кафеана, на влезот од старата градска чаршија во непосредна близина на Општина Прилеп. Македонското знаме е на половина копје и судејќи според тоа, станува збор за денови на жалост, и тоа не еден или два, туку повеќе недели, пред очите на локалната градска администрација.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе