ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Зачестени физичките напади, но и пријавувањето на истите во полиција

314

На 19.12.2021 во ОВР Прилеп, лицето со иницијали Д.Н. од Прилеп пријавил дека на ул.„Круме Волнароски„ во Прилеп бил физички нападнат од едно лице.
На истиот ден во ОВР Прилеп, и 29 годишен маж со иницијали К.Г.(29)  пријавил дека на место викано „Дабница“ во Прилеп физички бил нападнат од едно лице.
И две жени вчера , недела,  во ОВР Прилеп, пријавиле дека  биле физички нападната.Едната од нејзиниот сопруг П.Б., а  другата 22-годишна жена која пријавила дека била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг Е.П. од Прилеп.

Се преземааат мерки за расчистување на сите случи.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе