ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Миркуловски – Победата против Данска за мене е триумф на сите времиња (ВИДЕО + ФОТО)

Со Чешка момците покажаа колку е часот !

332

“Знаев да им бидам добар другар , се поставив кон нив и како родител затоа што се грижев и за нивните активности надвор од спортот и секако се поставив и директорски за да се направи некоја граница на однесување но и да има почитување еден кон друг”, вака вели Марко Миркулоски некогашниот спортски директор на ракометната репрезентација на Македонија за генерацијата за која тој ја напиша и неодмна ја  промовираше  својата книга „Пенал за финале“. Тема на книгата е младинското Европско првенство во Полска во 2002 година каде што Македонија го освои четвртото место. На наше задоволство , Миркулоски кој е татко на македонскиот репрезентативец , Филип Миркулоски беше гостин во нашата емисија ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО .

Преку својот роман , Миркуловски не само што го архивираше успехот на генерацијата од која подоцна се гордее цела нација , туку и ни  презентира колку е важно една селекција да биде сплотена , дисциплинирана и без респект кон противникот. Тој вели дека за него триумфот против Данска  (25:24) е најдрага  победа на сите времиња ,  каде ракометарите тука покажале колку е часот и колку вредат како репрезентација.

Гостувањето на некогашниот голман и спортски работник Миркуловски во целост можете да го погледнете во видеото подолу.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе