ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО СО МАКЕДОНСКАТА ФОЛК ЕСТРАДА : Јордан Митев : Прилепската публика е посебна (ВИДЕО + ФОТО)

Ексклузивно за Радио Пела!

591

Радио Пела како медиум си ја сака и негува македонската народна музика , а тимот на Радио Пела секогаш сака и да поразговара со македонската фолк естрада и да ги дознае сите планови, турнеи, активности и пикантерии на познатите во земјава. Така е и овој пат. Во серијалот на разговори со многуте фолк ѕвезди ви го претставуваме интервјуто со Јордан Митев.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе