ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Агресивно однесување со пресметки и тепачки – прилепската полицијата мораше да интервенира

Од полицискиот билтен

521

Денеска (27.12.2022) на ул.„Стеван Димески-Ништакот“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Л.(25) од с.Житоше, прилепско, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Вчера ,пак, на 26.12.2022 во ОВР Прилеп, 43-годишна жена од Прилеп пријавила дека на ул.„Прилепски бранители“ била физички нападната од нејзиниот партнер З.Т. А,  пак истиот ден,   во ОВР Прилеп, 33-годишна жена од Битола пријавила дека на ул.„Беровска“ во Прилеп била физички нападната од нејзиниот сопруг.  ОВР Прилеп, интервенирал и во случајот на лицето М.Ч. (39) од Прилеп кој пријавил дека на ул.„Спасе Темелкоски“ во Прилеп,вчера,  бил физички нападнат од лицето Т.И.

Се преземаат мерки за расчистување на сите овие случаи .

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе