ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Живот

(РОДЕНДЕН) Гинеколошката ординација ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“  слави ЕДНА ГОДИНА постоење, а веќе прерасна…

Прилепската гинеколошка ординација, ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др.Изабела,  го прослави својот ПРВ роденден. Тоа е една година од задоволни пациенти, од успешни третмани и многу новороденчиња; една година на голем број иновативни методи на…

Г.Петар чиноначалствуваше со литургијата, а голем број верници го посетија храмот „Вознесение…

Се повеќе духовнa радост во  храмот „Вознесение Христово“  во Тополчани. По повод големиот христијански празник  св. Марија Египетска храмот денеска го посети и служеше Света Архиерејска божествената Литургија,  Неговото…

( ВИДЕО ) „Ја грабнав за уши, ја држев така, не знам колку време, сакаше да ме фати за стомак„…

Цане Србиноски (61) од село Дреновци, Општина Долнени, пред четири дена доживеа и преживеа напад од мечка од која, како што вели во разговор со директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, успеал да се…

Што е разликата: IQOS ILUMA споредено со претходната генерација IQOS уреди?

Уредите без чад значително ја променија сликата на пазарот на алтернативи на пушењето. Предводник во оваа категорија несомнено се IQOS уредите. Со загревање наместо согорување на тутунот, уредите нудат подобра алтернатива на цигарите за…

Да донираме за Кате: Ја води најтешката битка, потребна е наша помош

Катеринка Стефановски од Берово е магистер по фармација. Во моментов се соочува со голем здравствен проблем за кој има потреба од наша помош. Таа веќе се лекуваше и оперираше од тумор во Турција, но болеста е немилосрдна и ја однесе уште…

Шест совети како да ја намалите анксиозноста

Анксиозноста претставува природна реакција на вашето тело на стрес, која се манифестира на различни начини. На пример, едно лице може да доживее чувство на немир, друго лице може да има напади на паника, кошмари или пак лоши мисли.…

Сликање на светци на карпи – карпа во близина на манастирот Св. Димитрија кај с. Селце

Се нарекува „Светецот“. Насликан е светецот Свети Никола, во поголемиот дел од карпата, како и Св. Димитрија и Св. Архангел Миахаел, и означува „свето место“. Карпата говори за духовноста, која не препознава простор и ниту место каде може…

Денеска е храмова слава на Стара Црква се празнува Св.Благовештение, празник на Пресвета Богородица

Со Света Архиерејска литургија, со која чиноначалствуваа митрополит Преспанско Пелагониски , г. Петар,  (која ја одржа и Архиерејска Вечерна богослужба) вo црковниот храм Св. Благовештение, денеска се чествува храмовата слава Св…

Подгответе се за уникатно искуство овој викенд во Битола!

IQOS турнејата продолжува да шири позитивни вибрации, а оваа сабота забавата е загарантирана во градот под Пелистер, Битола. Кафулето Деус, лоцирано на славниот Широк Сокак, по 12 часот напладне ќе биде центарот на изненадувања и моменти за…

Нов крст на кровот на прилепскиот храм Св.Благовештение

Денеска беше поставен  нов крст на кровот на најстарот и највеличествениот прилепски храм “Св.Благовештение“, изграден 1838 година, познат меѓу прилепчани како Стара црква. На фејсбук фан страната на храмот ја пренесува информацијата…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: