ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Образование

Голем интерес за стручното образование во првиот уписен рок

Во прилепските стручни средношколски центри денеска беше раздвижено. Со цел да им се помогне на деветтоодделенците при електронското пријавување за упис во прва година во јавните средни училишта за учебната 2023-2024 година, секое училиште…

Општина Прилеп ги награди најуспешните ученици од основните и средните училишта

Учениците од основните и средните училишта од општина Прилеп кои освоиле награди на државните и меѓународните натпревари денеска во општинската голема сала беа дополнително наградени за постигнатите резултати со вредносни ваучери. Дека…

Еден куп први места за четири прилепски млади пијаниски ученички во основното музичко училиште во…

Ученичките, по пијано на проф. Христина Никоска Тасеска , најмладите,  третоодделенките, Софија Ташкоска и Хана Петреска и четвртоодделенката,  Дарија Богеска и Дафина Момироска првенец  на генерацијата на ООУ „Ордан Михалоски Оцка„, оваа…

Ајде да учиме музика – уписите се во тек во музичкото училиште во Прилеп. За кој инструмент е…

Музиката придонесува децата да се чувствуваат поубаво, создава пријатна атмосфера, ги обединува децата и создава чувство на заедништво Музиката го оплеменува духот  ги збогатува емоциите, а секој во себе носи музички ноти .ООМУ „Ордан…

Модна ревија Trash Fashion  во  СОУ „Ѓорче Петров„ – Прилеп – Модни креации од…

И, отпадот може да послужи како матерјал, со кративност, вештини и умеење на дизајнирање. Е, токму тоа го умеат учениците и професорите во СОУ Ѓорче Петров - Прилеп кои создадоа  прекрасна модна ревија од рециклирани матерјали. А, модната…

СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп – избери стручност за успех!

Под мотото „Денес ученик - утре стручњак“  СОУ „Ѓорче Петров“ Прилеп и овие уписни рокови ќе регрутира ученици кои се желни за знаење и за практична обука, кои за младите од регионов треба да обезбедат иднина во делот на професионалната…

СОЕПТУ “Кузман Јосифоски – Питу “- Прилеп, Ваш избор, ваша иднина – Учи…

Сакате да се стекнете со добро образование, знаења и практична настава ? Сакате да се стекнете со многубројни награди во полето на економијата и правото ? Тогаш најдобриот избор за вас е " СОЕПТУ Кузман Јосифоски - Питу - Прилеп ".…

Бидете дел од СОУ Ристе Ристески Ричко – Прилеп бидејќи иднината е во техниката

СОУ Ристе Ристески – Ричко - Прилеп пред идните средношколци ги претстави стручните сектори и спортската гимназија. Едно од најстарите и најбараните стручни училишта во Прилеп СОУ Ристе Ристески – Ричко, Прилеп го посетија над  300…

Учениците од ООУ Климент Охридски повторно меѓу најдобрите на Олимпијадата по англиски јазик Хипо…

Тројца ученици Никола Талевски, Анастасија Јагуриноска,  Вања Ѓорѓиоски  од ООУ Климент Охридски -Прилеп , од 23 до 25 мај, во Лидо ди Јесоло, Италија учествуваа на европските квалификации на Олимпијадата по англиски јазик Хипо 2023.…

На отворениот ден во СОУ „Орде Чопела“ Прилеп голем интерес за сите струки

Во дворот на училиштето вриеше како во кошница! Деветтоодделенци од Прилеп и од соседните општини Долнени и Кривогаштани, денеска беа во посета на СОУ Орде Чопела Прилеп и се запознаа кои можности  ги нуди ова стручно училиште преку…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе