ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вести

По повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј, денеска, во доцните попладневни часови, во амфитеатарот на Могилата на непобените, Унијата на жени при ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп организираше пригодно чествување во чест на сесловените просветители.  На културно-просветната…
Повеќе...

ВЕСТИ

Пелагонија

Распеано во центарот на Прилеп – традиционална матурантска забава на отворено (ВИДЕО + ФОТО)

Прилепските матуранти распеани , расположени со песна прославуваат во центарот на Прилеп.А еве какво беше и располошението денеска , дел од атмосферата.
Повеќе...

Битолчани учат како функционира регионалниот систем за управување со отпад

На покана на Министерството за животна средина и просторно планирање  претставници од општините Новаци и Битола,…

Саем на книгата во Крушево

Во градскиот парк во Крушево утре, четврток, од 10 до 18 часот ќе се одржи манифестацијата Саем на книгата. Целта е…

ПУШТЕН ВО УПОТРЕБА АПАРАТ ЗА МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА ВО ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА

Пациентите од Прилеп и околните општини веќе нема да мораат за преглед на магнетна резонанца да патуваат во Битола…

Градскиот пазар се пресели кај катната гаража?!

Голем дел од закупците на тезги на зелениот пазар во Градскиот пазар Прилеп денеска не работеа, продажните места…

Спорт

Уште два пати ќе се полни стадионот „Гоце Делечев„ со публика желна за квалитетен фудбал , утре, среда и четвротк. Имено , утре, среда е натпреварот Победа – Њу старс Скопје, од 25. коло на Младинската супер лига, во која пред два дена шампион стана младинскиот тим на Победа. Според тоа,…
Повеќе...

ТРОЈЦА КАНДИДАТИ ЗА НОВ ТРЕНЕР НА РК ПРИЛЕП

Плеј-аутот од машката ракометна Супер лига не е завршен, останува уште последното коло, но уште од пред неколку дена се знае дека Горан Кузманоски – Таста заминува од местото шеф на Стручниот штаб на Прилеп, тим кој го обезбеди опстанокот и…

ПРИЛЕПЧАНИ ОДИГРАА ШАМПИОНСКИ ВО ШТИП

Актуелниот македонски машки пингпонгарски шампион, Младост 96 ќе ја брани титулата во финалето од плеј-офот. Прилепскиот клуб ова го заслужи со денешниот триумф од 4:0 над Шампион ФА во Штип. Поединечните победи ги постигнаа: Србинот…

ПОБЕДА E МЛАДИНСКИ ШАМПИОН!!!

Преку триумфот од 2:1 над Вардар во Скопје, екипата на Победа на две кола пред крајот е шампион во младинската фудбалска Супер лига. Голема радост беше денеска во Скопје и за играчите, тренерите, управата, но и за навивачите. Победа ќе игра…

РК Прилеп остана во Супер лига, но Кузманоски-Таста си заминува од кормилото на екипата

Вечерва во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески – Ричко”, РК Прилеп против Струга го одигра претпоследното коло од плеј-аут сегментот на ракометната Супер лига и победи со 33:31. Воедно ова беше и последен натпревар на екипата од…

СПОРТ

ТВ ПЕЛА

ТВ ПЕЛА

Магазин

Магазин

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

Ashburn - 25 Мај
21° 20°

Broken Clouds

20°

  • Чет

  • Пет

  • Саб

  • Нед

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе