ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вести

Дизелот од полноќ поевтинува за пет денари, а поголемо намалување ќе има и кај бензините, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Еуросупер БС-95 ќе се намали за 3,5 денари за литар, а Еуросупер БС-98 за 4 денари. Намалување ќе има и кај Екстра лесното масло за 4,50 денари за литар и…
Повеќе...

ВЕСТИ

Пелагонија

Познати се групите на турнирот во мал фудбал Свети Никола 2022 (ВИДЕО + ФОТО)

Како и секогаш во овој период од годината настанот кој привлекува најголемо внимание кај прилепчани и пошироката јавност е турнирот во мал фудбал , кој годинава по пауза од три години ќе се одржи а натпреварите ќе се играат во салата од ООУ Добре Јованоски.Почвнувајќи од утре па се до 25-ти декември на љубителите ќе им биде сервиран најдобриот мал…
Повеќе...

Насилството има лице, затоа: Препознаj, Блокирај, Пријави! (ВИДЕО)

Зад финиот имагинарен свет на дигиталното време се кријат перфидни насилници. Затоа потребна е широка едукација за…

Честитки по повод 8-ми Декември, националниот и христијански празник „Св. Климент…

Градоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески по повод големиот христијански и национален празник „Св.Климент Охридски„…

Од 10-ти до 25-ти декември ќе се игра светиниколоскиот турнир во мал фудбал-…

Традицијата продолжува и оваа година , во чест на патронот на градот Свети Никола , ќе се игра турнирот во мал…

Прилеп го одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост 3 ти декември

Меѓународниот ден на лицата со попреченост, Прилеп го одбележува со низа настани со цел да се посвети дополнително…
АНКЕТА
Со кои проблеми најмногу се соочува Прилеп ?
Matador_20godini
Vivafarm

Спорт

Како и секогаш во овој период од годината настанот кој привлекува најголемо внимание кај прилепчани и пошироката јавност е турнирот во мал фудбал , кој годинава по пауза од три години ќе се одржи а натпреварите ќе се играат во салата од ООУ Добре Јованоски.Почвнувајќи од утре па се до 25-ти декември…
Повеќе...

Од 10-ти до 25-ти декември ќе се игра светиниколоскиот турнир во мал фудбал- турнирот има и хумани…

Традицијата продолжува и оваа година , во чест на патронот на градот Свети Никола , ќе се игра турнирот во мал фудбал и тоа во салата од основното училиште Добре Јованоски. Од 10-ти до 25-ти декември натпревари , возбудувања , атракции ,…

Мириса на титула за прилепските боксери од АС – прилепчани љубоморно ја чуваат првата…

Полека но сигурно "мириса" на титула за прилепскиот боксерски клуб АС во младинска конкуренција.Љубоморно прилепчани ја чуваат првата позиција во оваа конкуренција и по завршеното 5 коло. Останува уште овој викенд во Скопје да се стави…

Како почна така и заврши дербито на дното – Победа и Скопје ги поделија бодовите (ФОТО)

Како почна така и заврши дербито на дното од табелата во македонското фудбалско друштво.Победа - Скопје конечни 0:0 , во натпревар кој никако не може да ги оправда очекувањата,  пред се на публиката, која и покрај ладното време во голем…

Како Победа ќе го пречека Шкупи?!

Утре (27. ноември, недела, 13,оо ч)  во Прилеп, во меч од 16.коло во ПМФЛ, Победа го пречекува Шкупи, актуелниот шампион, еден од најдобрите тимови во нашата земја. Проблемот е што  Победа  моментно се наѓа во незгодна ситуација, играчите…

СПОРТ

ТВ ПЕЛА

ТВ ПЕЛА

Магазин

Магазин

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

Ashburn - 10 Декември

Light Snow

  • Нед

  • Пон

  • Вто

  • Сре

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе