СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Креирано на 21 јануари, 2022 година во 00:35 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

УЧЕСТВО ВО НАГРАДНАТА ИГРА :
👉Лајкни ја на нашата страница Radio Pela 96,8 FM
👉Типувај: Колку голови ќе постигни левото крило на репезентацијата на Норвешка (со број 6 ) на денешниот натпревар со Герамнија (20: 30 мин)
👉Типувај и во емисијата #заеднонаевропско од 11,оо до 13,оо ч. на тел:📞076 894 524
👉Наши пријатели Premium pivo DOOEL (Битола) Vitaminka (Прилеп) TRITEKS UNDERWEAR (Прилеп)
... Види повеќеВиди помалку

УЧЕСТВО ВО НАГРАДНАТА ИГРА : 
👉Лајкни ја на нашата страница Radio Pela 96,8 FM
👉Типувај: Колку голови ќе постигни левото крило на репезентацијата на Норвешка (со број 6 ) на денешниот натпревар со Герамнија (20: 30 мин)
👉Типувај и во емисијата #ЗаедноНаЕвропско од 11,оо до 13,оо ч. на тел:📞076 894 524 
👉Наши пријатели Premium pivo DOOEL (Битола) Vitaminka (Прилеп) TRITEKS UNDERWEAR (Прилеп)

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 23:49 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

ГЛЕДАЈ И СЛУШАЈ #заеднонаевропко на #радиотоштосегледа
👉(петок 21 -ви) Од 11,оо до 13,оо ч. со Зоран Игески - Заедно да ГОВОРИМЕ за ЕП и ракометот! Ваши ставови, мислења , анализии 👉👉ВКЛУЧЕТЕ СЕ НА 📞076 894 524
👉ГОСТИН: Кристијан Илиески, некогашното најдобро лево крило на РК ТУТ- КОМ
Пријатели на емисијата: Premium pivo DOOEL , Vitaminka , TRITEKS UNDERWEAR
... Види повеќеВиди помалку

ГЛЕДАЈ И СЛУШАЈ #ЗаедноНаЕвропко  на #РадиотоШтоСеГледа 
👉(петок 21 -ви) Од 11,оо до 13,оо ч. со Зоран Игески - Заедно да ГОВОРИМЕ за ЕП и ракометот! Ваши ставови, мислења , анализии 👉👉ВКЛУЧЕТЕ СЕ НА 📞076 894 524 
👉ГОСТИН: Кристијан Илиески, некогашното најдобро лево крило на РК ТУТ- КОМ 
Пријатели на емисијата: Premium pivo DOOEL , Vitaminka , TRITEKS UNDERWEAR

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 19:30 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

Среќни сме кога подаруваме❗❗❗
👉За Tочен одговор, 52 гола постигнати на натпрварот Македонија - Данска, 11-сет годишниот Антонио Стеваноски, си доби вредна награда од нашиот пријател Vitaminka ЧЕСТИТКИ!
👉ЛАЈКНЕТЕ ЈА нашата СТРАНИЦА за да бидете во тек со сите случувња
👉Пријатели на емсијата #заеднонаевропско : Premium pivo DOOEL TRITEKS UNDERWEAR Vitaminka
... Види повеќеВиди помалку

Среќни сме кога подаруваме❗❗❗  
👉За Tочен одговор, 52 гола постигнати на натпрварот Македонија - Данска, 11-сет годишниот Антонио Стеваноски, си доби вредна награда од нашиот пријател Vitaminka ЧЕСТИТКИ! 
👉ЛАЈКНЕТЕ ЈА нашата СТРАНИЦА за да бидете во тек со сите случувња  
👉Пријатели на емсијата #ЗаедноНаЕвропско :  Premium pivo DOOEL TRITEKS UNDERWEAR VitaminkaImage attachmentImage attachment

Коментирај на Facebook

БРАВООО Антонио

Cestitki...bravo!

Radio pela 96,8 fm blagodaram

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 11:00 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

Стартува главната фаза на европското ракометно првенство на кое на програмата денеска се шест натпревари
- ГЛЕДАЈТЕ И СЛУШАЈТЕ ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО на #радиотоштосегледа
- контактирајте и играјте во нашата наградна игра на 076894524 , Радио Пела заедно со Vitaminka и TRITEKS UNDERWEAR и Premium pivo DOOEL
... Види повеќеВиди помалку

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Креирано на 21 јануари, 2022 година во 00:35 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

УЧЕСТВО ВО НАГРАДНАТА ИГРА :
👉Лајкни ја на нашата страница Radio Pela 96,8 FM
👉Типувај: Колку голови ќе постигни левото крило на репезентацијата на Норвешка (со број 6 ) на денешниот натпревар со Герамнија (20: 30 мин)
👉Типувај и во емисијата #заеднонаевропско од 11,оо до 13,оо ч. на тел:📞076 894 524
👉Наши пријатели Premium pivo DOOEL (Битола) Vitaminka (Прилеп) TRITEKS UNDERWEAR (Прилеп)
... Види повеќеВиди помалку

УЧЕСТВО ВО НАГРАДНАТА ИГРА : 
👉Лајкни ја на нашата страница Radio Pela 96,8 FM
👉Типувај: Колку голови ќе постигни левото крило на репезентацијата на Норвешка (со број 6 ) на денешниот натпревар со Герамнија (20: 30 мин)
👉Типувај и во емисијата #ЗаедноНаЕвропско од 11,оо до 13,оо ч. на тел:📞076 894 524 
👉Наши пријатели Premium pivo DOOEL (Битола) Vitaminka (Прилеп) TRITEKS UNDERWEAR (Прилеп)

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 23:49 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

ГЛЕДАЈ И СЛУШАЈ #заеднонаевропко на #радиотоштосегледа
👉(петок 21 -ви) Од 11,оо до 13,оо ч. со Зоран Игески - Заедно да ГОВОРИМЕ за ЕП и ракометот! Ваши ставови, мислења , анализии 👉👉ВКЛУЧЕТЕ СЕ НА 📞076 894 524
👉ГОСТИН: Кристијан Илиески, некогашното најдобро лево крило на РК ТУТ- КОМ
Пријатели на емисијата: Premium pivo DOOEL , Vitaminka , TRITEKS UNDERWEAR
... Види повеќеВиди помалку

ГЛЕДАЈ И СЛУШАЈ #ЗаедноНаЕвропко  на #РадиотоШтоСеГледа 
👉(петок 21 -ви) Од 11,оо до 13,оо ч. со Зоран Игески - Заедно да ГОВОРИМЕ за ЕП и ракометот! Ваши ставови, мислења , анализии 👉👉ВКЛУЧЕТЕ СЕ НА 📞076 894 524 
👉ГОСТИН: Кристијан Илиески, некогашното најдобро лево крило на РК ТУТ- КОМ 
Пријатели на емисијата: Premium pivo DOOEL , Vitaminka , TRITEKS UNDERWEAR

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 19:30 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

Среќни сме кога подаруваме❗❗❗
👉За Tочен одговор, 52 гола постигнати на натпрварот Македонија - Данска, 11-сет годишниот Антонио Стеваноски, си доби вредна награда од нашиот пријател Vitaminka ЧЕСТИТКИ!
👉ЛАЈКНЕТЕ ЈА нашата СТРАНИЦА за да бидете во тек со сите случувња
👉Пријатели на емсијата #заеднонаевропско : Premium pivo DOOEL TRITEKS UNDERWEAR Vitaminka
... Види повеќеВиди помалку

Среќни сме кога подаруваме❗❗❗  
👉За Tочен одговор, 52 гола постигнати на натпрварот Македонија - Данска, 11-сет годишниот Антонио Стеваноски, си доби вредна награда од нашиот пријател Vitaminka ЧЕСТИТКИ! 
👉ЛАЈКНЕТЕ ЈА нашата СТРАНИЦА за да бидете во тек со сите случувња  
👉Пријатели на емсијата #ЗаедноНаЕвропско :  Premium pivo DOOEL TRITEKS UNDERWEAR VitaminkaImage attachmentImage attachment

Коментирај на Facebook

БРАВООО Антонио

Cestitki...bravo!

Radio pela 96,8 fm blagodaram

Креирано на 20 јануари, 2022 година во 11:00 часот од Радио Пела

Radio Pela 96,8 FM

Стартува главната фаза на европското ракометно првенство на кое на програмата денеска се шест натпревари
- ГЛЕДАЈТЕ И СЛУШАЈТЕ ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО на #радиотоштосегледа
- контактирајте и играјте во нашата наградна игра на 076894524 , Радио Пела заедно со Vitaminka и TRITEKS UNDERWEAR и Premium pivo DOOEL
... Види повеќеВиди помалку

Вести

Полицискиот билтен бележи физички напади кои биле пријавени во ОВР Прилеп: „На 19.01.2022  во ОВР Прилеп, 31-годишна прилепчанка пријави дека била физички нападната од нејзиниот татко Ш.И. од Прилеп. “, стои во информацијата на СВР Битола, а истиот ден 19.01.2022  во ОВР Прилеп, и „33-годишна…
Повеќе...

ВЕСТИ

Пелагонија

Крушево викендов беше безбедна и атрактивна зимска дестинација

Викендов снежно Крушево очекува нови гости, зашто снег е најавено да паѓа веќе во петок.  Изминатиот викенд скијачките терени ги посетија над 3. 000 посетители во двата викенд дена,  кои уживаа во зимското сонце и снежните падини на Крушево . Б ројот на посетеност ги надмина и очекувања на локалната смаоуправа за овој период од годината, која…
Повеќе...
Cestitka
matador-ad
Penata
Vivafarm

Спорт

Џудо клубот СЕИШИН- Прилеп, најдобар во Македонија

Џудо Федерацијата на Македонија ги објави  резултатите за натпреварувачката 2021 година. Севкупен победник и 1 место на официјалната ранг листа на Македонија е Џудо Клубот Сеишин Прилеп. Од вкупно 21 клуб колку се во конкуренција,…

ВО РК ПРИЛЕП ЗАСЕГА ДВЕ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА

Првиот овогодишен собир на машкиот суперлигаш Прилеп се одржа во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“. Тренерот Горан Кузманоски – Таста им даде одмор неколку дена на голманот Зураби Цинцадзе, централниот бек Мириани Гавашелишвил и…

Македонската ракометна репрезентација патува на Европско, во составот не е Никола Митрески!

Македонската репрезентација денеска патува во Унгарија, каде од четврток 13 ти јануари започнува со настапите на Европското првенство. По направените Ковид тестови, последни пред тргнување на нашите најдобри ракометари, и пресуден за…

СПОРТ

ТВ ПЕЛА

ТВ ПЕЛА

Магазин

Магазин

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе