ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Магазин

Александра Трајческа – силен , моќен и препознатлив вокал на македонската музика сцена (ВИДЕО…

Од многуте музички освежувања на овогодинешниот "МакФест 2023" прилепчанка Александра Трајчевска заслужено го привлече вниманието кај публиката но и кај македонската јавност.Испеа одлична песна со наслов "Не сакам" и уште еднаш се претстави…

Прилепчани пееја од срце и уживаа во македонската песнa на концертот „Македонијо во срце те носиме“

Прилепчани, вечерва во огромен број,  уживаа во звуците на убавата македонска песна.  Плоштадот „Методија Андонов Ченто„ беше исполнет со бројна публика кој го пееше секој рефрен со македонските естрадни уметници Бојана Скендеровски, Сузана…

Музичкиот караван „Македонијо во срце те носиме” гостува во Прилеп

Караванот „Македонијо во срце те носиме” утре, среда (27 септември) ќе гостува во Прилеп. Концертот е со почеток во 20 часот, а ќе се одржи на плоштадот „Методија Андонов – Ченто”. Учествуваат плејада на естрадни уметници, музички ѕвезди од…

Во петок концерт на Љубојна во Прилеп – музичко уживање исполнето со етно музика (ФОТО)

На 22 септември 2023 г. /петок/ во 20.00 ч. во ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи Љубојна — македонската музичка група којашто изведува  етно - музика . Влезниците по цена од 100 денари ќе се продаваат во четврток и петок од…

Бојан Велевски стартува од Прилеп со својата голема стенд aп турнеја – “Све ли ја да…

Комичарот Бојан Велевски кој е по потекло од Прилеп ве очекува на одлична забава со неговото стенд aп шоу "Све ли ја да мислам?" кое вечерва ќе се случува во центарот за култура Марко Цепенков .Со ова негово претставување стартува и…

Зуица Лазова ja отпеа безвремената песна „Земјо мила“ : Нашиот фолклор е наша лична карта и…

„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на рамена си збрала, колку жртви ти за слобода си дала…“ – ова се дел од стиховите од песната „Земјо мила“, композиција на која ниту еден Македонец не…

„Звончи„ мед – наујбавиот мед од разгалени, но трудољубиви пчели

Постојано го бараме совршениот производ кој би бил магично апче за нашето тело, а истовремено да е вкусен и пријатен. Излегува дека тоа е само медот. А, кога,пак, е создаден од разгалени, но трудољубиви пчели,  кои знаат…

Позлатен џип и неколку уникатните чудни глетки што можете да ги видите само во ДУБАИ

Земјата на богатите, Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), нуди чудни и екстраваганти глетки од облакодери, до шопинг центри,хотели,автомобили,  но најважно е се' да блешти и да светка, во најголемиот и најнаселенот град Дубаи. Позлатен џип…

Пријатни звуци на отворено со „Звуците на градот“ (видео )

Манифестацијата „Звуците на градот“, од пеколните горештние, создаде пријатна атмосфера во центарот на Прилеп , пред ЦК Марко Цепенков. Распеани, насмеани и секогаш подготвени за презентирање и афирмирање на убавата староградска песна, пред…

Дојди на „журка” со CrossRoad Blues Band – промоција на “Дојди си дома”…

Како и секогаш , бендот кој на својата публика  во континуитет и  нуди одлична забава , CrossRoad Blues Band и овој пат покрај промоцијата на нивниот најнов хит ДОЈДИ СИ ДОМА ,успеа да ги размрда прилепчани во одличен блуз ритам , во Club…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: