CSS Template
Категорија

Магазин

Ексклузивно : DaCapo Бенд мелем на македонската музичка сцена

Со своето присуство на македонската музичка сцена , бендот DaCapo , од тиквешијата , создава една поинаква димензија , кога ги слушате нивните музички изданија во живо и како настапи со коверите во нивна преработка. DaCapo бенд е спој на

Елена Андоновска : Музиката ја пренесувам онака како што ја доживувам (ФОТО + ВИДЕО)

Елена Андоновска сме ја гледале и слушале на македонската музичка сцена и никогаш не е доста од глас кој плени и девојка која пее милозвучно и од душата. Прекрасен вокал кој и нас како медиум не почести со нејзиното присуство во нашата

Постот и здрав начин на пост при изборот на посна храна

Постот е востановен, како што се вели за послушание и воздржување во еден период на чистење на телото и духот. Но, како се пости денес? Дали некои навики се променети? Дали брзиот начин на живот и модерната прехранбена технологија влијаат

Промоција и попусти во Аптеки 2005 Вива Фарм во Прилеп и Кривогаштани

Веќе неколку години широката палета на производите на француската компанија URIAGE се присутни во Прилеп Аптеки 2005 Вива Фарм - Прилеп. Редовно, присутни се промоции и попусти на делови, или на целата колекција на URIAGE која што е

Ташкоски: Негувањето на македонскиот мелос е наш аманет (Видео + Фото)

Моминско Оро , Пелагониски Са , Софино оро и неговото најново музичко остварување Сложувалка , се дел од богатата музичка кариера на Менде Ташкоски , виртуоз со харомониката , човек кој верува во она што го работи долги години и успешно го

На врвот Козјак оставете порака во кутијата

Еве, добра причина утре, недела, да го посетите врвот Козјак (1.747 метри). Качете се на највисокиот врв Козјак на Баба планина, прилепско, и оставете порака во кутијата која денеска ја поставија Спасителната Служба „Златоврв„, зацрстена

Културата меѓу ѕидините – Хум најмалиот град на Балканот

За да го разгледате Хум не ви треба многу време, ако е еден час сигурно дека ќе ви биде час за незаборав. Но вреди да потонете во бајката на овој средновековен град, да се прошетате по калдрмните улици и да ја допрете културата меѓу

Сара пее растура – се наѕира ли нова музичка ѕвезда?

Прилепчанката Сара Сурлаџиоска пее па растура , но не само тоа, како многу темпераментна и динамична личност и спортува .Пеење , кикбокс и плус убавина, ковери на социјалните мрежи, ангелски глас и висок стас.Се наѕира ли нова музичка

Македонската фолк дива Стефановска со “горчлив шеќер” ќе ги облажи фановите

Таа е посебна и секогаш својата позитивна енергија преку песните и ја пренесува на публиката.Со безброј хитови еден до друг , со блескав изглед и насмевка која плени Татијана Стефановска ќе продолжи со своите музички освежувања.Таа за

Со нутриционистички совети вашето тело на добра пат да се промени

Начинот на кој јадеме, кои намирници ги комбинираме, што конзумираме, навиките кои ги користиме, може да го променат, не само нашето тело, туку и нашиот дух: енергија, мисла, среќа, самодоверба...„Комбинирано со физички вежби тоа е