ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Хроника

Кај с.Бела Црква 61-годишен моторциклист тешко повреден

Вчера во 12.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во село Бела Црква, прилепско, 61-годишниот М.А. од Прилеп, управувајќи мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, извести МВР.…

Три прилепчанки на различни локации каснати од кучиња скитници

Вчера во ОВР Прилеп, 61-годишната Ј.М. од Прилеп пријавила дека во населба „Варош“ во Прилеп била касната од куче скитник. Истиот ден во ОВР Прилеп и 45-годишната К.Г. од Прилеп пријавила дека на улицата „Ладо Лапецот“ во Прилеп била…

Пожар во индустриска зона во Прилеп, кај Студенец и Дервен фатени дрвокрадци

Вчера (29.08.2023), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Прилеп во содејство со Шумската полиција од Прилеп во околината на местата викани „Студенец“ и „Дервен“ пронашле три патнички моторни возила и…

Девојче (18 години) од Прилеп загина во тешка сообраќајна несреќа кај Долнени

На 28.08.2023 во 21.58 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, на место викано „Циглана“ во с.Долнени, прилепско, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки,…

ПОВТОРНО ПРИЛЕПЧАНЕЦ ВОЗЕЛ СО РЕКОРДНИ ПРОМИЛИ АЛКОХОЛ ВО КРВТА

Прилепчанец возел низ Битола со 5,01 промили алкохол во крвта. Во вчерашната контрола на патиштата СВР Битола санкционирала 18 возачи за 35 видови прекршоци. А, прилепчанецот-возач, кој сега руши рекорди во алкохол во крвата, синоќа, по…

Силен пожар вечерва меѓу селата Боротино, Кадино, Веселчани и Загорани

Гори сува трева и стрништа помеѓу прилепските села: Боротино, Кадино село, Веселчани и Загорани. Интервенираат 3 пожарникари со едно ПП возило како и месно население. Од ТППЕ Прилеп изјавија дека пожарот засега е под контрола и не…

Триесет и деветгодишен маж од с.Крушеани управувајќи мопед удрил во паркиран автомобил и се повредил

Вчера, околу 22.30 минути триесет и деветгодишен маж од село Крушеани управувајќи мопед изгубил контрола и удрив во паркиран автомобил при што тешко се повредил. „На 22.08.2023 во 22.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено…

При семејна веселба во с.Дебреште лице било застрелано во стапалото

Во текот на вчерашниот ден во 17.59 часот во ОВР Прилеп, од Општа болница Прилеп било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Ш.Ф.(54) од с.Дебреште, прилепско. Полициски службеници извршиле службен разговор со лицето, при што било…

На полноќ прегазен пешак во Прилеп

На 21.08.2023 во 00.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. „Борка Талески“ во Прилеп, патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки удрило во З.С.(53) од Прилеп и го напуштило местото. По несреќата пешакот З.С. бил…

Во Прилеп казнет возач со 4,55 промили алкохол

Тешко пијан возач е запрен во Прилеп од сообраќајната полиција, околу 2 часот по полноќ , а при тестирањето со дрегер-апарат, се покажале речиси  неверојатни вредности - 4,55 промили алкохол во крвта. Во сообраќајна контрола на…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе