ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Спорт

РК Прилеп сеуште на дофат до сигурен опстанок во Супер лигата

Во неизвесен натпревар, РК Прилеп, во салата на Автокоманда во Скопје, попладнево не успеа да обезбеди сигурен опстанок во елитното друштво од како загуби со 34:33 од дебитантот РК Мулти Есенс. Првото полувреме се одликуваше со брза и…

РК Прилеп на прагот да обезбеди опстанок во елитата

РК Прилеп утре патува во Скопје, каде во рамките плеј-аут фазата ќе игра  со Мулти Есенс. Натпреварот се игра во 14 часот во салата на Автокоманда. Со победа на утрешниот натпревар од од 10 тото коло ќе бидат на прагот до опстанок во…

Неизвесно, но борбенo и пожртвувано до крај, бодовите останаа во Прилеп

Ракометарите на Прилеп на домашен терен го совладаа незгодниот состав на Голден Арт, со 26-23, со пресврт во второто полувреме. Прилепчани поведоа на старот од натпреварот, гостите успеаа да изедначат и кратко да го променат резултатот .…

Супер издание на прилепските боксери во првото коло од првата и младинската бокс лига на Македонија…

Почетокот на првата и на младинската боксерска лига на Македонија , за прилепските боксери се претвори во одлично издание.Во Скопје беа видени 13 борби во сите конкуренции. Од Боксерскиот Клуб "АС" од Прилеп пријавени беа четири боксери.…

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ИЛИ НЕ’ – Победа ги загуби бодовите против Кожув (ФОТО)

Без втора гарнетура на дресови но со гол во мрежата на Победа , Кожув ги однесе бодовите од Прилеп.Единствениот погодок љубителите на фудбалот на градски го видоа во второто полувреме, за жал во мрежата на своите пулени.За играта , Победа…

И викендов суперлигашки ракомет – Прилеп домаќин на Голден Арт (ФОТО + ВИДЕО )

Ракометарите на Прилеп на гостувањето кај Скопје без проблеми дојдоа до триумф, кој беше изразен со 11 гола разлика, 32:21.Сега нов предзвик е добро познатиот противник Голден Арт а дуелот е закажан за во НЕДЕЛА со почеток во 15 часот.Ова…

ЗАЕДНО ЗА ПОБЕДА : Прилепчани ајде сите на градски за Победа , за својот клуб , за своите црвено…

Нема дилема , поддршката е повеќе од потребна.Црвено белите во Сабота од 15 часот играат дуел кој е можеби и клучен сезонава на домашен терен против Кожув.По одличната партија во Радовиш и ремито (1:1 ) кај Детонит се очекува…

Прилеп доминираше на дуелот со Скопје

Во 8. коло од плеј-аутот ,  очекувано Прилеп доминираше на дуелот со Скопје и замина како победник со 32:21. Триумфот беше изразен со 11 гола разлика, а Прилепчани со победа над Скопје дојдоа до 6-ти триумф во плеј-аут фазата и сега имаат…

Победа на Матеј Чатлески за прв триумф во професионалниот бокс (ВИДЕО + ФОТО)

На 06 април во Скадар, Р.Албанија се одржа професионална боксерка ревија организирана од промотерот Нелсон Хиса. На овој настан учествуваа двајца наши боксери од Македонија. Во борба од 4 рунди во лесно тешка категорија 17 годишниот Матеј…

ПЛЕЈ ОФФ за кошаркарите на Мега Баскет – (ВИДЕО + ФОТО )

Прилепчани со триумф во последното коло од основниот дел од сезоната во Втората кошаркарска лига.На гостувањето против Работнички , конечни 71:73.Водно да загуби а тоа и се случи на домашен терен од Соколи а Мега Баскет да триумфира.Така и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: