ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Политика

ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп: со оставката на Локвенец, дното за неспособност е пробиено!

Од партиските активности, денеска прес конференција на ОК на ВМРО ДПМНЕ, на која се обрати Билјана Тодеска. Ја пренесуваме во целост: И последните прилепски кадри од редовите на СДСМ во централната власт, го напуштаат бродот кој тоне.…

ОК на ВМРО – ДПМНЕ Прилеп: Каде испарија багерите кои очигледно послужија само за снимање на…

Прес конференција одржа ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп пред клучата за влез во Прилеп и ја искритикуваа власта за Коридорот во изградба. „Денес се наоѓаме на лице место каде Димитар Ковачевски и Артан Груби пред само некој ден организираа…

Кузманоска: На што се согласи најнеспособната Влада за да го истурка најмасовниот грабеж на овие…

ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп денеска одржа прес конференција, на која, во фокусот беше почетокот на градежните работи на Коридорот 10 д, автопатот Прилеп - Битола.  Ја објавуваме во целост: Циркузот наречен влада на СДСМ-ДУИ, продолжува и…

(Видео) Борче Јовчески: Во 2023 ќе работиме во доменот на инфраструктурата

Во рамките на акцијата на ВМРО ДПМНЕ „Ова е Македонија за сите” градоначалникот на Прилеп, заедно со Потпредседателот на ВМРО ДПМНЕ , пратениците и Претседателот на Советот на Општина Прилеп ги посетија населените места Мало Коњари, Големо…

(Видео) Николоски од с. Мало Коњари посочи дека Владата не соработува со градоначалниците на ВМРО…

Почнувајќи од овој викенд ВМРО-ДПМНЕ започна акција насловена „Ова е Македонија за сите” која ќе трае до 17 јуни. Во рамките на оваа акцијата, Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски ги посети населените места Мало Коњари,…

ОК на ВМРО ДПМНЕ -Прилеп за состојбата во прилепската болница ја повика на одговорност директорката…

Честитајќи им го денот на здравствените рботници 7ми Април, од ОК на ВМРО ДПМНЕ , Мирјана Конеска на прес конференција упати критика до менаџерскиот тим на ЈЗУ “Борка Талески “ Прилеп: „Неспособноста на СДСМ и централната власт немаат…

Соопштение: Општина Прилеп е во најдобрите 10 за управување со јавните финансии

Од Општина Прилеп денеска со соопштение за јавноста се обратија во врска со обвинувањата за работата на локалната власт и менаџирањето на јавните пари, кои беа искажани од опозицијата на 23 тата седница на Советот на општина Прилеп која се…

Низа советнички прашања и дискусии на седницата на Совет на Општина Прилеп

Долга беше дискусијата поврзана со над 20тина советнички прашања и низа реплики и забелешки на денешната 23та Седница на Советот на Општина Прилеп, на која присуствуваше и градоначалникот, Борче Јовчески, кој, главно одговараше на…

На што се должи посетата на министерот Николовски, реагираат од ОК ВМРО-ДПМНЕ ПРИЛЕП

Денешната посета на прилепскиот регион на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, кој присуствуваше на настан во Кривогаштани, беше повод за соопштение на ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп. Го објавуваме во целост: Денес во посета на Прилеп е…

КУЗМАНОСКА: Човекот кој дрско се однесува кон жените, денес маршира за правата на жените

По повод традиционалниот осмомартовски марш во Прилеп и присуството на Димитар Ковачевски, ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп одржа прес конференција: „Човекот, кој пред само некој ден, со крајно дрско и безобразно однесување кон пратеничка од…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе