ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Аптеките се почесто на „удар“ на крадците

183

Вчера (03.01.2023)  во ОВР Прилеп било пријавено дека во аптека на ул„Димо Наредникот“ во Прилеп едно лице со закана кон вработената одзел пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Минатата година беше во јули ограбена беше аптека на ул.„Трајко Тарцан“, а од страна на полициските службеници беше приведен разбојник од Прилеп  кој ограбил една, а се обидел да ограби и друга аптека.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе