ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бандера повредила прилепчанец

84

На 08.01.2023 во ОВР Прилеп, В.С.(55) од Скопје пријави дека во угостителски објект во Прилеп бил физички нападнат од Д.К. од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
На 08.01.2023 околу 21.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп со повреди бил пронајден З.С.(51) од Прилеп, а до него имало падната бандера. З.С. бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување лекарска помош, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.Се работи на расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе