ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бесплатен оброк за сите првачиња во општина Прилеп во новата учебна година

238
Општина Прилеп за оваа 2023/2024 учебна година обезбеди бесплатен оброк за секое прваче. Сите 664 првачиња од основните училишта од Општина Прилеп ќе добиваат бесплатен оброк составен од здрава храна овошје, зеленчук и печива. За таа цел од буџетот на општината се оддвоени 3 милиони и 800 денари, посочи портпаролот на општината Влатко Петкоски:
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе