ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КК Бонсаи e македонски преставник на Балканското првенство во карате за деца во Турција

380

Карате клубor Бонсаи – Прилеп, од среда до недела ( 31.05-02.06.2024 год.) ќе ја преставува Република Македонија на 28 -то Балканско првенство во карате за деца 2024,  кое ќе се одржи  во Истанбул, Република Турција. 

Во натпреварувачкиот дел ќе учествува 14 натпреварувачи: Цвете Миланоска, Софија Крстевска, Јована Маркоска, Анастасија Ангелеска, Патриција Наумоска, Сара Спиркоска, Благица Јошеска, Иво Качаков, Леонид Белески, Алексеј Петрески, Максим Петрески, Христијан Димески, Габриел Ламбевски, Теодор Стојановски, под водство на тренерот Дамјан Ристески.

Натпреварите ќе се одвиваат во категорија кати и кумите борби. На Балканско првенство во карате за деца, покрај Р. Македонија, ќе се натпреваруваат каратисти од уште 11 балкански репрезентации: Албанија, Б и Х, Бугарија, Хрватска, Грција, Косово, Црна Гора, Романија, Србија, Словенија и Турција.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе