ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп сеуште на дофат до сигурен опстанок во Супер лигата

Во неизвесен натпревар, РК Прилеп, во салата на Автокоманда во Скопје, попладнево не успеа да обезбеди сигурен опстанок во елитното друштво од како загуби со 34:33 од дебитантот РК Мулти Есенс. Првото полувреме се одликуваше со брза и…

ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп: на лагата и се кратки нозете!

Прес конференција денеска одржа Стефани Стојаноска од ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп како реакција на изнесени информации во јавноста од страна на ОО на СДСМ Прилеп. Ја пренесуваме: „ Манипулациите и лагите на претставниците на власта предводена…

Промоција на книгата „Агроеколошки принципи и можности за заштита на растенијата од болести“ од…

На 22 април, понеделник, со почеток од 18 часот во ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“ Прилеп ќе се одржи промоција на книгата „Агроеколошки принципи и можности за заштита на растенијата од болести“ од проф. д-р Биљана Консулоска…

Утре први гласаат членовите на избирачките одбори во дијаспората

Гласањето за Претседателските избори 2024 почнува утре со членовите на 31 избирачки одбор што ќе го спроведат гласањето во странство. Тие пред заминувањето во странство ќе гласаат во просториите на Државната изборна комисија (ДИК). Во…

РК Прилеп на прагот да обезбеди опстанок во елитата

РК Прилеп утре патува во Скопје, каде во рамките плеј-аут фазата ќе игра  со Мулти Есенс. Натпреварот се игра во 14 часот во салата на Автокоманда. Со победа на утрешниот натпревар од од 10 тото коло ќе бидат на прагот до опстанок во…

Викендов постудено време и снег на планините

Попладнево на превојот Стража врне снег. Метереолозите најавуваат засилени врнежи и во текот на викендот особено на планините во западниот и во северозападниот дел од Македонија, како и на планинските превои. Како што беше најавено од УХМР…

Димитриевски од ЗНАМ го прифати повикот за национално обединување на Мицкоски

Кандидатот за претседател на државата од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски во изјава за медиумите одговори на повикот за ненапаѓање и за македонско национално единство од  претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски.…

Прилепските кандидати за пратеници од ВМРО ДПМНЕ побараа од прилепчани масовна излезност на изборите

Кандидатите  пратеници, од 4ИК  од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ  „Твоја Македонија“ од Прилеп денеска се промовираа пред прилешани и побараа масовна излезност за изборите. Дејан Проданоски, кандидатот за пратеник рече: „Зад нас се 7…

За поголема заштита и безбедност на новинарите потребно е подобрување на националната легислатива

Tематска дискусија со клучни чинител(к)и од медиумската индустрија, претставници/чки од релевантни јавни институции, граѓански организации, и меѓународни партнери во рамки на заедничката програма на ЕУ и Советот на Европа, “Horizontal…

24-ти април и 8-ми мај-неработни денови и НЕМА да се одработуваат

Владата вчера во рамки на 16. седница донесе одлука 24 април (среда) и 8 мај (среда) да бидат неработни денови заради непречено спроведување на изборите за претседател и за пратеници. Како што се наведува во соопштението од седницата на…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: