ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Букет од песни“ по повод 8 ми март, концерт на Октетот Прилеп

72

„Букет од песни“ е насловот на концертот што ќе го одржи октетот Прилеп на седми март 2023 г, вторник, од 19 ч. во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“. Концертот е по повод Mеѓународниот ден на жената oсми март.
Октетот, кој работи под патронат на ЦК „Марко Цепенков“, ќе се претстави со одбрани композиции во кои се пее за жената.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе