ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Букет од песни“ по повод 8 ми март, концерт на Октетот Прилеп

232

„Букет од песни“ е насловот на концертот што ќе го одржи октетот Прилеп на седми март 2023 г, вторник, од 19 ч. во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“. Концертот е по повод Mеѓународниот ден на жената oсми март.
Октетот, кој работи под патронат на ЦК „Марко Цепенков“, ќе се претстави со одбрани композиции во кои се пее за жената.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе