ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Велигденска честитка упати градоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески

75
По повод големиот христијански празник Велигден, градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески до верниците од православната вероисповед упати честитка, во која стои:
„ На сите мои сограѓани, православни христијани, Ви посакувам многу здравје, среќа и во мир и благосостојба да ги поминете претстојните Велигденски празници заедно со своите семејства. Големиот христијански празник Велигден ни дава можност да шириме љубов и позитивна енергија, да се грижиме и правиме добри дела, да ја чуваме традицијата, да го негуваме културното и историското наследство, да ја негуваме верата и да бидеме сплотени во зачувувањето на нашиот македонски идентитет.
За многу години!„

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе