ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

( Видео)Контролен натправар Победа- Пелистер нерешено по дожд, прекини и грмотевици

311

По дожд, грмотевици, и прекини поради невремето – нерешен (1:1 ) беше исходот од пријателскиот фудбалски натпревар меѓу вечните соседни ривали Победа и Пелистер. Голема борба се водеше како да се играше за пехар. На играчите не им пречеше ни ветерот ни поројниот дожд, ниту водата на делови од теренот.Но поради невремето и силиот дожд играта во првото полувреме беше прекината 10 мин.

 

ПОБЕДА: И. Николоски – М. Талески, Белески, Стомнароски, Кукески – Ј. Наумоски, Кочоски, Ѓорѓиевски – Ф. Димоски, А. Петејчук, Алимоски. Тренер: Филип Мирчески. Уште играа: С. Спиркоски, Ф. Спиркоски, Богевски, Л. Петејчук, Миланоски, Г. Димоски, Трајкоски, Табаковиќ.

ПЕЛИСТЕР; Петровски – Пановски, Костов, Гроздановски, Миленковски – Б. Љамчевски, М. Наумоски, Б. Спиркоски – Д. Јошески , Размоски, Христов. Тренер: Влатко Костов. Резерви: Димовски, Стојановски, М. Дебрешлиоски, Стефановски, Здравевски, Парталко, П. Љамчевски, Наумовски, Трајковски, Талевски, Силјановски.

Двете екипи во новата сезона повторно ќе водат битки во ВМФЛ и заедно со Беса и Детонит Плачковица се во потесниот круг за највисок пласман и враќање во елитата.

Новата сезона во ВМФЛ започнува следниот викенд. Пелистер ќе се судри со Беласица, додека Победа ја чека дуел со Тетекс

Преземено од Шампион.мк: https://shampion.mk/?p=8002

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе