ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Проданоски: Јас сум непоправлив оптимист, годината пред нас ќе биде поуспешна

950

Во програмата „Радио што се гледа“ денеска своите видувања за изминатата година и прогнози за годината што е пред нас ги претстави Дејан Проданоски, претседател на Советот на општина Прилеп. „Годината ќе биде тешка, но јас сум непоправлив оптимист“ вели Проданоски.

  • Кои се оценките за 2022, колку очекувањата беа исполнети, или кризата остави отворени предизвици за тековнава година;
  • Какви се предвидувањата за 2023 та, постои ли оптимизам за надминување на последиците од енергетската и економската криза;
  • Може ли во интерес на граѓаните да соработуваат локалната и централната власт;
  • Проектираниот Буџет на општината колку ќе ги одрази реалните потреби на заедницата;
  • Дали има одлуки со кои похрабро ќе треба да се настапува на локален план за да може да остварат посакуваните цели за развој на Прилеп?!

Разговорот проследите го на следниот линк:

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе