ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вредни и успешни-прво место за хорот при ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп на државниот натпревар

50

Со 95 бодови ученичкиот хор при ООУ “Гоце Делчев” Прилеп го освои првото место на Државниот натпревар на хорови и оркестри, кој се одржа во ООУ “Песталоци” во Скопје.  Хорот го предводеше предметниот наставник Љупчо Мирчески.

За тоа како звучат уверете се сами од видеото снимено на нивниот настап викендов во Скопје, каде се натпреваруваа со уште 7 хорови од основни училишта во Македонија:

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе