ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вторник, 14 ти мај боево гаѓање на стрелиштето Леково

85

На  ден 14.05.2024 г во време од 08.30 до 15.00 часот на стрелиштето „Леково“ ќе се реализира боево  гаѓање, информираат од Центарот за управување со кризи.

„На  ден 14.05.2024 г во време од 08.30 до 15.00 часот на стрелиштето “Леково“ ке се реализира боево  гаѓање.  За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги допираат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на касарна Прилеп,“ стои во соопштението од Центарот за управување со кризи.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе