ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Градоначалникот Јовчески покани на заедничка прослава за Василица

216

Градоначалникот Борче Јовчески ги покани сограѓаните и сите добронамерници денеска, петок,  13 ти јануари, на заедничка прослава кај Градскиот саат, на големиот православен празник Свети Василиј или Василица, во народот познат како Стара Нова година. Од 11 часот започнува музичката програма, а манифестацијата ќе продолжи со дружење, со чај, греано вино и бурек. И годинава со почитување на традицијата ќе се бара парето, а предвидена е награда за оној во чиј што бурек ќе биде паричката.

„Настанот го поддржаа голем број општествено одговорни компании“, истакна во изјавата градоначалникот Јовчески:

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе