ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дизелот од полноќ поскапува за 3 денари

108

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемува за три, а на Екстра лесното масло за домаќинство за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. За 1,024 денари поскапува и Мазутот М-1, и еден килограм ќе чини 51,252 денари.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат.

ЕУРОСУПЕР БС-95 и натаму ќе се продава за 86,50, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 89,00 за литар.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе