ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дојди на „журка” со CrossRoad Blues Band – промоција на “Дојди си дома” (ВИДЕО + ФОТО}

Ceoss Road Blues Band и имате загарантирано незаборавна забава !

379

Како и секогаш , бендот кој на својата публика  во континуитет и  нуди одлична забава , CrossRoad Blues Band и овој пат покрај промоцијата на нивниот најнов хит ДОЈДИ СИ ДОМА ,успеа да ги размрда прилепчани во одличен блуз ритам , во Club Diplomatic. Оние кои беа таму велат дека таа позитивна енергија и тој музички репертоар го можат само тие , сега во една фина “RELOADED” верзија со супер квалитетни женски вокални примеси и шаренило од музика во  својот  препознатлив стил.

Ништо и друго не се очекува од овој прилепски бенд кој едноставно знае како да го рашири блузот и да допре до секој кој сака да се забавува а едноставно , треба само  да го погоди моментот за дружење со нив.Тоа секако сите може да го доживеат низ прилепските кафулиња а и низ цела Македонија и пошироко.

Cross Road Blues Band е препознатлива музичка “гарда” која знае што и треба на својата публика , музика , забава, блуз , музика и одлични авторски композиции,  како што е  нивната најнова , која можете да ја погледнете во видеото подолу.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе