CSS Template

За Радио Пела : Олимпијката Пулексенија од аеродром на завршни подготовки во Словачка (ВИДЕО +…

Прилепската гордост во каратето и македонски учесник на олимпијадата во Токио , Пулексенија Јованоска ексклузивно во нашата програма во живо. Откако ги заврши подготовките во главниот град , таа денеска отпатува за Словачка на завршни

Дамевски: Засекогаш ќе ја паметам титулата освоена со Победа (ВИДЕО+ФОТО)

Благојче Дамевски "се раздели " од копачките и од следната сезона нема активно да учествува во својот матичен клуб Победа во настапите од втората македонската фудбалска лига исток. Дамевски во својата кариера одигра доволно натпревари за

Спиркоски : Потпишав за Победа затоа што верувам дека овој клуб ќе се врати во елитата (ВИДЕО +ФОТО)

Дваесет и шест годишниот Бојан Спиркоски по пет години се враќа во Победа откако по заминувањето од Прилеп ги бранеше боите на Брегалница, Лабунишпта, Силекс и Велешта. Докажан офанзивен везен играч кој треба да биде големо засилување на

Овезоски: Учеството на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО 2020 е од голема важност за…

Учеството на македонските фудбалери на европското фудбалско првенство ги разбуди емоциите кај љубителите на фудбалот ширум земјав а. И покрај тоа што заврши дебитантската приказна на една завршница за Македонија сепак впечаток е дека од

ЏК Сеишин на државните првенства во џудо за пионери и сениори освои 16 медали (ФОТО)

Во неделата во организација на џудофедерацијата и техничка организација на Џудо Клубот Сеишин - Прилеп се одржаа две државни првенства во џудо и тоа за пионери-ки и сениори-ки. Првенствата се одржаа во Спортската сала на СОУ Ристе

Талески : Секој фудбалер сонува да настапува на една голема завршница (ВИДЕО + ФОТО )

Прилепскиот голман кој успешно настапува на македонската фудбалска сцена , Давор Талески со пофални зборови за се она што го направија македонските фудбалери на овој европски шампионат. Тој вели дека сонот на секој фудбалер е да настапува

Милан Тодороски : Треба да се искористи приликата да се игра против Холандија (ВИДЕО + ФОТО)

Во пресрет на последниот натпревар на македонската фудбалска репрезентација на европското фудбалско првенство , во нашата емисија ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО гостин ни беше Милан Тодороски , некогашен фудбалер на прилепска Победа кој сега живее и

(ВИДЕО) Магдалена Алексовска – Маги со “Друг да ме нема” ја освежува македонската…

Нејзиниот глас е ангелски и се слуша од Њујорк па се до Македонија. На пошироката јавност и стана позната по улогата на госпоѓица Хениген во мјузикл „Ени” а допрва за неа ќе се слуша. Магдалена Алексовска - Маги го промовираше нејзиниот

Историја во пингпонгот : Прилепско локално дерби за титула (ВИДЕО +ФОТО)

Со полуфиналните натпревари од суперлигашкиот плеј оф започна разврската во сезоната 2020/21 во пингпонгарското првенство и освојување на шампионската титула. Младост 96 против Телеком Нец2 и Шампион ФА против Младост беа двете полуфинaлни

Станојоски: Шахот како древна игра помага во интелектуалниот развој на децата (ВИДЕО + ФОТО )

Уште една прекрасна спортска приказна посветена на древната игра , шахот , ни раскажа прилепскиот велемајстор Ѕвонко Станојоски за време на неговото гостување во нашата програма во живо. За тоа колку е важно да си посветен кон шаховските