ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во петок концерт на Љубојна во Прилеп – музичко уживање исполнето со етно музика (ФОТО)

На 22 септември 2023 г. /петок/ во 20.00 ч. во ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи Љубојна — македонската музичка група којашто изведува  етно - музика . Влезниците по цена од 100 денари ќе се продаваат во четврток и петок од…

Победа загуби во Струмица – бодовите за Беласица (ВИДЕО +ФОТО)

Црвено белите во рамките од петтото второлигашко коло , во Струмица загубија од Беласица со резултат 3:1 полувреме 2:0.Домаќините со два ефектни гола по првите 45 минути го најавија триумфот , но реакциите од страна на прилепчани се за 54…

Стартуваа натпреварите во третата фудбалска лига југ – голови на секој “ќош”(ФОТО)

Вкупно 24  гола беа постигнати на пет натпревари на  стартот од шампионатот во третата фудбалска лига југ.Најмногу во Велес каде Борец триумфираше со дури 9:0 против Бучин а на почетокот на новата сезона, бодови и за дебитантот Ултрас кој…

Бојан Велевски стартува од Прилеп со својата голема стенд aп турнеја – “Све ли ја да…

Комичарот Бојан Велевски кој е по потекло од Прилеп ве очекува на одлична забава со неговото стенд aп шоу "Све ли ја да мислам?" кое вечерва ќе се случува во центарот за култура Марко Цепенков .Со ова негово претставување стартува и…

“Бајачка” од Прилеп кривично ќе се гони за измама – земала злато и пари за да…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Р.(39) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во период од мај до јуни 2023 година, во домот на…

Витаминка доделува четири стипендии на студенти запишани на додипломски студии на…

Прехранбена индустрија „ВИТАМИНКА“ АД Прилеп, објавува оглас за стипендирање 4 /четири/ студенти, со потекло од прилепскиот регион, запишани на додипломски студии на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје при УКИМ, насока: Прехранбена…

НАЈМЛАДИТЕ ЗА ТАТКОВИНАТА : Браво за дечињата од детски градинки Наша Иднина – Прилеп (ВИДЕО +…

Татковината се сака ако се чуствува како своја а дечињата од детските градинки Наша Иднина Прилеп уште сега , од мали нозе научиле како да си ја сакаат својата земја , Македонија.Заедно со своите наставнички "ја накитија" камената бина во…

Во Витаминка одбележан почетокот на школската година и 45 години од создавањето на Стоби флипс…

Во кругот на Витаминка, повеќе од 300 деца на вработени во компанијата го обележаа почетокот на новата школска година и роденденот на омилената закуска Стоби Флипс.Пред 45 години во прилепска Витаминка беше направен првиот Стоби флипс,…

Завршија трите фестивалски пивофест денови – и повторно за многумина се исполнија очекувањата…

Фестивалот кој ја продолжи традицијата , посветен на ладното пиво и вкусната скара повторно беше топ тема и помеѓу посетителите,  но и за пошироката јавност.Дали ги исполни очекувањата? Сигурно, зашто ја имаше онаа динамика на народ како…

Викенд посветен на пивото и скарата – подготовките привршуваат , се чека забавата на…

Забава која трае до раните утрински часови , фестивалски денови кои долго се чекаа , прилепскиот фестивал на пивото "Beer Weekend Прилеп 2023 " од вечерва во центарот на Прилеп и во центарот на вниманието. Се местат штандовите , се прават…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе