ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Жена пешак тешко повредена од удар на автомобил во Прилеп

2.667

На 18.05.2024 во 21.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на бул.,,Гоце Делчев” во Прилеп, патничко моторно возило „ауди” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.В.(23) од Прилеп, удрило во пешакот Л.Т.(63) од Прилеп. Во несреќата Л.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе