ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Запејте со група Алтернатор – Еснафски музички колаж за незаборавни спомени (ВИДЕО +ФОТО)

ем музика ем уживање

327

Запејте со група Алтернатор е несекојдневна музичка комилација во која пред се преовладува музиката но и дружењето слушајќи ги “Немој Ратке” “Ратка”  “Сакам да ти влезам во срцето” -“Наздрави за љубов”  “Ако бевме заедно”   “Жал за Деспина” . “Лихнида” – “Ако одам во Битола”  “Божанствена жено” “Без тебе је горко вино” “Киша је падала”    “Празна чаша” – “Рујно вино”.Музички проект за уживање и релаксирано друштво во комбинација со одлична седенка.Погледнете:

Група Алтернатор – Вокал: Стојаноски Мартин – Хармоника: Недановски Љупчо – Кларинет: Ристевски Илче – Бас: Ристевски Пеце – Гитара: Петровски Александар – Ударни инструменти: Лазаровски Горан

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе