ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За два дена, пријавени два физички напади

372

На 01.12.2022 во ОВР Прилеп, 39-годишна жена од Прилеп пријавила дека била физички нападната од Ф.А. со кого живеела во вонбрачна заедница. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 30.11.2022 во ОВР Прилеп, Б.Т.(33) од Прилеп пријавил дека на ул.„Орде Тодороски – Шемко“ во Прилеп бил физички нападнат од Б.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
На 30.11.2022 во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во с.Дабница, прилепско, настанал пожар во помошен објект – штала, сопственост на З.Д.. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен.
На 30.11.2022 во ОВР Прилеп, С.Ц.(35) од с.Дебреште, Општина Долнени, пријавила дека на ул.„Борка Влачар“ во Прилеп била касната од куче скитник.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе