ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За празникот 11-ти Октомври отворен „Участакот„ за сите граѓани

697
По повод 11-ти Октомври ,  Денот на народното востание на македонскиот народ, Прилеп ќе ги отврои музеите за сите граѓаните.  Меморијалниот музеј „11 – ти Октомври 1941“,  познат како Участакот, ќе биде отворен за јавноста одма после импровизираниот напад на „Участакот“, на 10-ти октомври, во предвечерието на големиот празник, по повод Народното востание на Македонскиот народ и припадниците на сите етнички заеници, кои живеат на овие простори.
Исто така Меморијалниот музеј ќе биде отворен  и за посетителите и следниот ден, на 11.10.2022 година, од 09,00 до 14,00 часот.
„Влезот во оваа музејска поставка е бесплатен и двата дена„ информираат од НУ Завод и Музеј – Прилеп
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе