ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

И викендов суперлигашки ракомет – Прилеп домаќин на Голден Арт (ФОТО + ВИДЕО )

87

Ракометарите на Прилеп на гостувањето кај Скопје без проблеми дојдоа до триумф, кој беше изразен со 11 гола разлика, 32:21.Сега нов предзвик е добро познатиот противник Голден Арт а дуелот е закажан за во НЕДЕЛА со почеток во 15 часот.Ова ќе биде уште една можност за избраниците на Мојсов да ја потврдат доминацијата на домашен паркет која ја имаат во плеј аутот.Двете екипи се сретнаа во групниот сегмент од тековната сезона, првиот натпревар заврши без победник, 28:28, на вториот скопскиот тим триумфираше со десет гола разлика, 28:18.

Натпреварот меѓу Прилеп и Голден Арт ќе се одигра во недела (14 април) со почеток од 15:00 часот во спортската сала при СОУ „Ристе Ристески Ричко“. Влезот за сите љубители е слободен.Нормално се очеува љубителите на ракометот да присуствуваат во огромен број.Подоцна ќе имаат можност да гледаат и женски ракомет.

 

 

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе