ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кадетите на РК Прилеп поразени од лидерот Струга

86

Изминатиот неколку дена се комплетираа натпреварите од 12 коло во групите А и Б, како и 14 коло во група В од машката кадетска лига.

Во групата А, лидерот Струга славеше против Прилеп со 32-28. Во составот на Прилеп отскокна Јован Соколоски, кој имаше дури 12 реализации и беше нерешлива енигма за домаќините.

Најдобри стрелци во победничкиот тим беа кадетските репрезентативци Мечкароски и Велјаноски со девет, односно седум гола.

ТАБЕЛА: Струга 27 бода, Охрид 25, Преспа Вардар 16, Еурофарм Пелистер 15, Прилеп 9, Скопје 6, Кузман Вардар 0

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: