ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лавовска битка за бодови на својот клуб – асовите од прилепскиот боксерски клуб одлични во Штип (ВИДЕО +ФОТО)

одлични настапи на боксерскиот клуб Ас - Прилеп

411

Во текот на вчерашниот ден во Штип се одржаа натпреварите во рамките од второто коло на првата и младинската лига во бокс.Со свои претставници на бокс мечевите на отворено беше и прилепскиот клуб Ас.И повторно со одлични резултати и настапи пред штипската публика.Мартин Трајкоски  загуби на поени,Влатко Димески  победа со ТКО,Теодор Тошески  победа на поени,Никола Житошански  победа со ТКО а Давид Карапеев и Димитар Талимче беа без противници.

Кадети
40 кг Михаил Аврамовски (Алексо Огненовски) – Мухамет Мехмедов (Пинк пантер тим) 0-3
46 кг Џанер Биљали (Куманово 84) – Арабел Рустемовски (Пелистерски јунак) 1-2
48 кг Еди Јакупи (Шкендија но лимит) – Енџл Ајрушов (Фамилија Демирови) 0-3
50 кг Мартин Трајковски (Ас) – Туран Демиров (Ф. Демирови) 0-3
57 кг Алберт Ибрахими (Шкендија но лимит) – Јован Маневски (Штип) 3-0
Јуниори
54 кг Анауар Имери (Фајтер Илири) – Сонер Ајрушов (Ф. Демирови) 0-3
54 кг Кенана Биљали (Куманово 84) – Александар Панов (Пинк пантер) 0-3 ТКО Р2
60 кг Иле Маневски (Штип) – Синиша Талевски (Пелистерски јунак) 0-3 ТКО Р1
63 кг Самир Рашити (Куманово 84) – Влатко Димески (Ас) 0-3 ТКО Р3
66 кг Саити (Шкендија) – Теодор Тошевски (Ас) 0-3
70 кг Јетон Исуфи (Шкупи) – Лиридон Ештрефи (Пелистерски јунак) 2-1

Младиници
54 кг Алими Меридијан (Шкупи) – Лука Пислевиќ (Универзалци) 2-1
60 кг Ангел Кочоски (Јордан Мијалков) – Адријан Рустемовски (Пелистерски ј.) 0-3 ТКО Р2
63,5 кг Луан Сулејмани (Шкупи) – Дино Димитриевски (Универзлаци) 3-0 ТКО Р1
67 кг Рион Бајрами (Шкендија н.л.) – Лука Трифуновиќ (Илинден) 0-3 пред. Р1
71 кг Демир Рахман (Куманово 84) – Влатко Василевски (Штип) 0-3 бб
71 кг Методија Петкоски (Шкендија н.л.) – Наум Стојаноски (Алексо Огненовски) 0-3 бб

Сениори
75 кг Леонтин Димитров (10/60) – Николче Жигошански (Ас) 0-3

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе