ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Меч за светски првак меѓу екс играчите на ШК Прилеп и ШК Алкалоид: ГУКЕШ – ДИНГ (ФОТО +ВИДЕО)

шаховска пресметка по мерка !

179

Да не ве чуди многу , овие двајца шахисти кои се во врвот на светската шаховска елита ќе се пресметаат меѓу себе.И Гукеш и Динг играа во изминативе години и во македонските шаховски клубови претставувајќи ги ШК Прилеп (Гукеш) и ШК Алкалоид ( Динг).

17 годишниот шаховски “wonderkid” кој на своите 15 години играше за прилепскиот клуб , успеа да дојде во ситуација да се бори за престижната титула на само 17 години.Гукеш можеби и ќе биде најмладиот шахист, кој ќе проба да успее во неговата шаховската мисија.Погледенте го и интервјуто со ова младо момче кое прави чуда во шахот.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе