ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Момчето со ангелски глас – Јасмин Алиевски го очекува богата музичка кариера со безброј музички хитови (ВИДЕО + ФОТО)

Блеска на сцената а блеска и преку СКАЈП !

386

Со своите брилијантни настапи во  го привлече вниманието кај балканската јавност , се разбира со својата скромност , шмекерски пристап на сцената и одличните музички перформанси кои ги поседува. Младо момче кое знае што сака во животот и во иднина и ќе ја насочи својата музичка кариера кон своите цели. За Радио Пела Јасмин вели дека нема ништо поважно од здравјето на семејството, на најблиските,  на опкружувањето и дека материјалното е само една минлива ситуација која се појавува во животот.Во нашата отворена програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  се запознавме со сигурно новата  балканска ѕвезда која покрај желбата која ја има да пее забавна музика , често пати сака да го пренесе и македонскиот мелос за своите фанови и публика.

Алиевски сега е сигурно фокусиран на неговите 5 МИНУТИ слава во шоуто каде настапува , но за во иднина сигурно дека ќе го гледаме и слушаме се почестов , зашто неговиот музички пристап едноставно најавува богат музички репертоар на хитови испеани со неговиот ангелски глас.Во продолжение и неговото гостување во нашиот медиум.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: