ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На крајот на јуни СДСМ ќе избира претседател на партијата

61

Извршниот одбор на СДСМ донесе Одлука за распишување вонредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ кој ќе се одржат на крајот од идниот месец, по повлекувањето од функцијата на претседателот на партијата, Димитар Ковачевски.

Вонредните внатрепартиски избори се закажани за  30 јуни  (недела) . На седница која што ќе се одржи, утре  четврток, (30 мај 2024 година)  Централниот одбор на СДСМ треба да го усвои Правилникот за критериумите, начинот и роковникот за спроведување на постапката на највисоко демократско ниво од страна на Централната изборна комисија.

Согласно роковите во Статутот на партијата ќе има доволен период за подготовка на кандидатурите и програмите, претставување на кандидатите пред членството и активна регистрација.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе