ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ново поскапување на горивата од полноќ

129

Малопродажните цени на бензините од 95 и од 98 октани по полноќ ќе се зголемат за 2,5 денари за литар, додека малопродажните цени на дизелот и на нафтата за домаќинствата ќе поскапат за 2 денари по литар. Поскапува и мазутот.

По полноќ часот максималните цени на нафтените деривати во малопродажбата ќе изнесуваат:

Моторен бензин Еуросупер БС – 95        82,50 (денари/литар)
Моторен бензин Еуросупер БС – 98        85,00 (денари/литар)
Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V)        83,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 83,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС                                            40,814 (денари/килограм)

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе