ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од денеска поевтинија бензинот, дизел горивото и мазутот

51

За 1,50 денари од денеска е намалена цената на безнинот за литар, а за половина денар поевтини дизел горивото и нафтата за домаќинствата. Се намали и цената на мазутот. Ова се новите цени на горивата:

Моторен бензин         Еуросупер БС – 95                       84,50 (денари/литар)

Моторен бензин         Еуросупер БС – 98                       86,50 (денари/литар)

Дизел гориво             Еуродизел БС (Д-Е V)                  74,00 (денари/литар)

Масло за горење        Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)                 73,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                               44,007 (денари/килограм)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе