ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од 14 – 17 ти месецов, трет „OUTLET Weekend“ во Прилеп

173

Во организација на Општина Прилеп и Прилепската чаршија, се подготвува третиот по ред „OUTLET Weekend“ во Прилеп кој ќе се одржи од 14ти до 17ти февруари и го носи името Valentine Outlet Weekend, поради празникот Свети Валентајн.
Прилепските дуќанџии и угостители на своите излози ќе имаат постер  со заштитното лого од настанот, за купувачите да знаат каде можат да пазарат во овие четири дена со  попуст. Настанот во своите две претходни изданија предизвика  голем интерес, особено кај купувачите  од регионот: Битола, Крушево, Долнени  Кривогаштани, Новаци, Могила, Ресен, Кичево, Македонски Брод, Кавадарци, но и пошироко од Македонија, бидејќи Прилеп покажа дека знае да понуди шопинг забава.
И овој пат попусти може да се очекуваат и до 50%!

Покрај попустите ќе има  и забавна програма во овие 4 дена. На самиот ден Валентајн на неколку пунктови низ градот ќе се нуди греано вино и ракија, а во останатите денови посетителите ќе ги анимираат реномирани DJ и куклени аниматори. Интересни содржини и пакет-услуги со попуст за време на одржувањето на овој настан ќе понудат рестораните и кафетериите што ќе претставува посебно уживање за сите оние кои што ќе дојдат на шопинг во Прилеп од 14ти до 17ти февруари.
Локалната самоуправа на Општина Прилеп останува верен партнер на прилепската чаршија, која што надалеку е позната по својата ексклузивност, квалитет и трговски шарм.
За сите информации и случувања од настанот  љубителите на шопингот и посетителите на „Valentine Outlet Weekend“ ќе можат да се информираат доколку ја следат фејсбук фан страната од Општина Прилеп и Инстаграм профилот кој што е креиран за овој настан.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: