ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Поројниот дожд ги изгасна пожарите во прилепско

226

Благодарение на дождот, пожарите кои се појавија во прилепско, денеска не се активни.

Во Прилепско гореше ниска вегетација во село Канатларци, ниска вегетација во село Алинци, ниска вегетација во село Тополчани кон село Тројкрсти, како и депонијата и ниска вегетација кај село Дебреште.

Инаку, над 50 пожари до вчера беа на активни на отворен простор во Македонија, од кои повеќето не се прошириле благодарение на брзата и пожртвувана интервенција на пожарникарите на територијата на земјава, информираат од ЦУК.

Но, главно во деактивирањето на пожарите учестуваше и порониот дожд што ја зафат ицелата територија на земјата. Сепак, ризикот од пожари ќе биде актуелен и во текот на август, бидејќи според метеоролошките прогнози, се најавува стабилизирање на времето и повторно зголемување на температурите, се вели во соопштението на ЦУК.

Во овој момент, додаваат оттаму, нема активни пожари!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: