ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа за Ице Трајкоски против босанецот Мацура на боксерскиот спектакл “ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА” (ФОТО)

392

Mакедонски боксер Ице Трајкоски одбележа уште една впечатлива победа во својата професионална кариера. На боксерскиот спектакл “ЧЕЛИЧНА ТУПАНИЦА”, што се одржа вчера Тирана, Албанија, Трајкоски доминираше во својата петта професионална борба. Во првата рунда од борбата, Трајкоски ја покажа својата моќ и вештина, завршувајќи ја борбата со ТКО (технички нокаут) против Џорџе Мацура од Босна и Херцеговина.

Со оваа победа, Трајкоски потврди дека е во одлична форма и подготвен за идните настани. Следниот професионален настан на дебитантите Тоше Цветков и Матеј Чатлески ќе се одржи на 30.04.2024 во Скадар, Албанија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: