ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа обезбеди опстанок во Втората лига

192

Победа обезбеди опстанок во второлигашкото фудбалско друштво. Попладнево во бараж натпреварот во Скопје го совлада Куманово со 2:1. До опстанокот Победа дојде со тинејџери претежно кои немаат примено плата повеќе месеци. Нови членови на Втората лига во новата сезона ќе бидат и поранешните прволигаши Вардарски од Богданци и Борец од Велес.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе