ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа ја стартуваше со пораз пролетната сезона

240

Стартуваше вториот дел од сезоната на Првата македонска фудбалска лига. Победа и на домашен терен не успеа да обезбеди предност со гостите од Скопје.

Работнички триумфираше со 0:2 против Победа во Прилеп. Дејан Ѓуриќ во 14.минута со удар со глава донесе предност, а Крсте Велкоски од слободен удар во 89.минута го постави конечниот резултат.

Победа на стартот од пролетната сезона е на претпоследното место .

ТАБЕЛА: Струга ТЛ 38 бода (18 меча), Шкупи 37 (17), Шкендија 28 (17), Тиквеш 27 (18), Силекс 26 (17), Брегалница 22 (17), Работнички 21 (17), Македонија ЃП 20 (17), А. Пандев 15 (18), Победа 13 (17), Скопје 12 (17).

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе