ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Поправал трактор и тешко се повредил

889

Жител од село Црнилиште (70 годишник), општина Долнени, вчера се здобил со тешки телесни повреди од како тракторот кој што го поправал, се придвижил и го повредил, информираат од полицијата:

На 01.04.2024 околу 17.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Градска болница Прилеп со тешки телесни повреди бил донесен Б.И.(70) од с.Црнилиште, општина Долнени.  Според пријавеното, додека го поправал тракторот во дворот од семејната куќа, тракторот се придвижил и го повредил. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: