ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

По дождот во Прилеп дојде целиот отпад…

364

Дабничка река, каналот што поминува низ Прилеп, преполн со секаков отпад кој што спречува водата да тече… По обилните врнежи од дожд дојде до израз нашата негрижа за животната околина. Секакво ѓубре се слева по течението на Дабничка река која што ја донесе целата нечистотија во градот. Секаков вид на отпад може да се види што е одраз на негрижата за животната средина:

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе