ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пратеникот Талевски го предизвикува градоначалникот Јовчески на ТВ дуел!

588

Пратеникот Миле Талевски денеска го предизвика градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески на ТВ дуел. На социјалните мрежи Талевски јавно го повика Јовчески на  медиумско соочување за како што вели „Да поразговараме за она што го тврдите дека, наводно, централната власт ѝ правела опструкции на локалната.“

Пратеникот од редовите на СДСМ во својот ФБ статус ги наведува проектите кои ги реализирала претходната локална власт, пандан на сработеното во изминатата година од како со локалната власт раководи ВМРО ДПМНЕ.

Повикот за ТВ дуел од пратеникот Миле Талевски доаѓа по отчетот за сработеното од локалната власта кое на прес вчера го презентираше градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески, а Радио Пела го пренесуваше во живо во програмата Радио што се гледа:

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе